رضایت کارمندان

Sunday، ۱۶ Aazar ۱۳۹۹

ایران کارمندِ کلاهبردار؟!

بزرگ‌ترین کلاهبرداران ایران

تعجب کردید؟! فکر نمی‌کردید در وبلاگ ما یک مقاله راجع‌به کلاهبرداری ایران کارمند بخونید؟

تو این پست اطلاعات مفیدی راجع به ایران کارمند و تبلیغات نصیبتون می‌شه.

در این مقاله به همراه شما می‌خوایم فعالیت‌ ایران کارمند رو موشکافانه بررسی کنیم و به چالش بکشیم. من، امیر صفایی، سرپرست تیم پشتیبانی ایران کارمند یک سال هست که اینجا فعالیت می‌کنم.

ماه پیش این پست رو منتشر کردیم و الآن اون رو بازنویسی و مجددا منتشر می‌کنیم. وقتی ماه قبل این پست منتشر شد، از دوست و آشنا و خانواده گرفته تا همکار، کارمند و دانشجو بازخورد گرفتیم که آقا این‌ها چیه در مورد شما؟ فضای اینترنت پر شده از اتهامات کلاهبرداری به شما... ما دوره‌های شما رو شرکت کردیم. ما کارمند شماییم؛ کلاهبرداری کجا بود؟!

مثلا یکی از دانشجویان دوره وبمستران ایران کارمند تعریف می‌کرد که دوستش می‌خواسته در دوره شرکت کنه؛ بعد تو اینترنت برند ایران کارمند رو سرچ کرده و به مقالاتی در مورد کلاهبرداری ایران کارمند رسیده. بعد از دانشجوی وبستران ایران کارمند، در مورد این قضیه پرس‌وجو کرده و اون‌ هم از ما درباره قضیه کلاهبرداری پرسید.

توی بزرگ‌ترین برندها و شرکت‌های دنیا یک تکنیکی سال‌هاست باب شده برای جذب مخاطب هدف و دیده شدن هر چه بیش‌تر برند و یا خدمات یا محصولات...

این تکنیک بازاریابی معکوس نام داره. در این روش صاحبان برند، از عمد جریان‌هایی رو مخالف با یک محصول یا حتی برندشون ایجاد می‌کنند. مثلا مثل ما در مقالات مختلف وبسایت‌ها به شدیدترین شکل خودشون یا خدمات یا محصولاتشون رو نقد یا تخریب می‌کنند. به این ترتیب به صورت رایگان اون محصولات و خدمات به افراد بسیار زیادی معرفی می‌شه. در واقع خبر این جریان توسط کاربران دست به دست می‌شه. (اِ واقعا ایران کارمند کلاهبردار بود؟ خوب شد تو دوره وردپرس‌کار حرفه‌ای شرکت نکردم!) تا اینجای کار اوضاع واقعا افتضاحه و تنها یه خبر مخرب در مورد برند ما پخش شده. الان دو حالت داره:

  • حالت اول: برند ما به اندازه کافی رشد کرده و برای مردم معتبره و سپس این اخبار منتشر شده: کسب‌وکارهای بزرگ معمولا روی بهترین محصولاتشون بازاریابی منفی رو انجام می‌دن تا هم تعداد طرفدار اون محصول زیاد باشه (مثلا آیفون x) و هم اون محصول واقعا جای ایراد گرفتن و توسری‌خوردن نداشته باشه. از طرفی چون شرکت بزرگی هستند؛ فقط افرادی که برندشون رو نمی‌شناسند؛ باور می‌کنند که بعدا یا از طریق اینترنت و توسط صاحبان کسب‌وکار، خبر شایعه بودن منتشر می‌شه یا خودشون تحقیق می‌کنند و می‌فهمند و یا حتی طرفداران محصول و شرکت، اون‌ها رو آگاه می‌کنند.

  • حالت دوم: برند ما شناخته شده نیست و هنوز برای جلب اعتماد جای کار داره: معمولا برای کسب‌وکارهای کوچک این مدل بازاریابی جوابگو نیست و ریسک بالایی داره مگر اینکه کاملا اصول اون رو بلد باشید و به خوبی اجرا بشه که ما به کارآموزانمون آموزش می‌دیم. اما به پاس همراهی شما تا این قسمت از پست، یکی از تکنیک‌ها رو فاش می‌کنیم. در این تکنیک کسب‌وکار کوچک نقاط قوت خود یا یکی از محصولاتش را پیدا می‌کند و روی آن‌ها بازاریابی منفی می‌کند و خبر بدی در مورد آن پخش می‌کند؛ مثلا فرض کنید قصد فروش گوشی نوکیا 1100 رو دارند. یه ویدیویی درست می‌کنند که در اون، وقتی گوشی از دستشون می‌افته، خرد و خاکشیر می‌شه. در صورتی که اصلا امکان نداره به این راحتی نوکیا 1100 خاکشیر بشه. بعد از یه مدت به طور خودکار همه پی می‌برن این اصلا یه شایعه و دروغ بزرگه و تنها کسانی که این گوشی و قابلیت «محکم بودن» اون رو نمی‌دونستند برای خرید این محصول ترغیب می‌شن.

گاهی شرکت‌ها مدتی بعد از پخش شدن خبر منفی (مثل ما که یک ماه بعد از خبر منفی، این پست رو نوشتیم.) یک خبر یا ویدیو یا صوت، ضد خبر قبلی منتشر می‌کنند که ثابت می‌کنه خبر اول شایعه بوده.

و بشنوید بخشی از صدای کارمندان ما را:

11 نظر از کارمندان جدید ایران کارمند

بخشی از نظرات کارمندان در مورد تیم پشتیبانی و شغل‌های مختلف شرکت و تجربه همکاری با ما: